Atpakaļ uz visiem rakstiem

Shopify un WooCommerce e-komercijas platformu salīdzinājums

20.01.2020

Pēdējos gados e-komercija attīstās arvien straujāk, un līdz ar to rodas arī pieprasījums pēc e-komercijas platformām, rīkiem un aplikācijām. E-komercijas uzsācējiem ir īpaši grūti saprast, kas tieši ir nepieciešams un piemērotāks. Kura platforma strādā labāk? Kurai platformai ir pieejams visplašākais atbalsts? Kura platforma ir vispiemērotākā manām vajadzībām? Vai es par šo pārmaksāšu? Lasi zemāk un iepazīsties ar mūsu salīdzinājumu 2 pasaulē populārām platformām interneta veikala izveidei Shopify un WooCommerce, kas nereti ir izmantotas arī Latvijas interneta veikalos. Varbūt kāda no tām būs tieši tas, ko tu meklē!

Kā izvēlēties pareizo interneta veikala izveides platformu?

Pirmkārt, tu negribi nonākt situācijā, kad saproti, ka pirms gada tevis izvēlētā e-komercijas izveides platforma patiesībā tev neder, jo tu būtiski pārmaksā par transakciju maksu vai tu nevari pilnvērtīgi izmantot dizaina rīkus, jo tie ir paredzēti daudz pieredzējušākiem lietotājiem.
Līdz ar to, viens veids, kā veikt izvēli par labu pareizajai e-komercijas mājaslapas izstrādes platformai, ir balstīties uz 3 faktoriem:

 • tavas tehniskās zināšanas un pieredze;
 • budžets;
 • biznesa plāns.

Cik pieredzējis tu esi un cik strauji tu plāno attīstīt savu e-veikalu un audzēt pārdošanas apjomus. Platforma ar simtiem dažādu šablonu ir lieliska iesācējam, taču, ja nu tu vēlies pielāgot dizainu un funkcionalitāti, kas prasa izmaiņas kodā, un tas nav iespējams? Turpinājumā esam apskatījuši Shopify un WooCommerce platformu plusus, mīnusus. Esam veikuši to salīdzinājumu, cik tas ir iespējams, jo abas platforma piedāvā ērti izveidot interneta veikalu, bet tomēr mērķē uz atšķirīga profila klientiem. Kāpēc mēs tā domājam, lasi turpinājumā.

1. E-komercijas platforma – Shopify

Shopify vienmēr ir bijusi viena no vadošajām e-komercijas platformām, un šī platforma pastāvīgi attīstās. Shopify platforma ir izstrādāta tā, lai lietotājs bez tehniskām programmēšanas un dizaina prasmēm varētu pats izveidot savu interneta veikalu. Papildus Shopify pamata funkcionalitātei Shopify ir pieejams arī Shopify aplikāciju veikals, kur pieejamas maksas un bezmaksas aplikācijas, kas ļaus paplašināt tava interneta veikala iespējas. Aplikāciju veikalā tiek piedāvātas vairāk kā 2500 applikācijas, kas piedāvā vai nu jaunu funkcionalitāti vai integrāciju ar esošiem populāriem rīkiem kā, piemēram, Xero grāmatvedības programmatūru vai Zendesk klientu atbalsta rīkiem.

Saskaņā ar Shopify mārketinga materiālos ievietoto informāciju 1 miljons tirgotāju savam interneta veikalam izmanto Shopify platformu. Shopify tiek piedāvāts kā SaaS (programmatūra kā pakalpojums), kas nozīmē, ka visi Shopify interneta veikali darbojas uz Shopify serveriem, un lietotājam nav jādomā par virtuālo serveru nomu jeb hostingu un programmatūras uzstādīšanu. Tā kā Shopify darbojas mākonī, tad kamēr vien lietotājam ir pieeja internetam, tas var piekļūt un administrēt savu interneta veikalu no jebkuras vietas. Lietotājs maksā tikai mēneša maksu un interneta veikala izveidošana neaizņem vairāk kā 30 minūtes. Jau iepriekš esam veidojuši pamācību kā izveidot Shopify interneta veikalu un pievienot internetbanku un karšu maksājumus.

Kas padara Shopify īpašu?

 • Shopify tiek piedāvāts kā integrēta hostinga risinājums

Tam ir liela nozīme, ja esi nepieredzējis lietotājs, jo par tehnisko uzturēšanu, drošības sertifikātiem visu veikala darbības laiku rūpēsies Shopify. Tāpat, ja tava veikala pārdošanas apjomi pieaug un palielinās apmeklētāju plūsma, tu vari būt drošs, ka tas nenobruks pie papildus slodzes. Tā ir mērogojama e-komercijas platforma un tā ir gatava pielāgoties jebkurai tava interneta veikala izaugsmei.

 • Kvalitatīvs klientu atbalsts ir pieejams visās diennakts stundās (24/7)

Esam novērojuši, ka Shopify klienta atbalsta darbinieki ir izpalīdzīgi un ātri palīdz atrisināt radušās problēmas.

 • Multi-kanālu integrācija

Shopify piedāva integrāciju ar vairākiem citiem pārdošanas kanāliem kā Facebook, Instagram un arī pasaulē lielākajām tirdzniecības platformā Ebay un Amazon. Tas ļaus tev piedāvāt savus produktus neierobežotam skaitam potenciālo klientu.

Kādi ir Shopify mīnusi?

 • Nepieciešamas programmēšanas zināšanas, lai pielāgotu.

Pastāv ierobežotas iespējas pielāgot Shopify lapas un dizainu, jo nepieciešamas Shopify izveidotās programmēšanas valodas Liquid zināšanas. Tomēr ikviens pieredzējis Shopify lietotājs zina, ka Shopify ir ierobežotas iespējas izmainīt “checkout” jeb pirkuma noformēšanas lapas. Šeit gan jāpiebilst, ka Shopify pirkuma noformēšana ir visnotaļ pārdomāta un derēs lielākai daļai lietotāju.

2. WordPress ar WooCommerce

WooCommerce ir viena no populārākajām e-komercijas platformām pasaulē. WooCommerce ir modulis, kas uzstādīts uz tavas WordPress lapas izveidos to par pietiekami jaudīgu interneta veikalu. Lai arī dati par lapu skaitu, kas izmanto WooCommerce no dažādiem avotiem atšķiras, paši WooCommerce norāda, ka 28% no visiem pasaules interneta veikaliem izmanto tieši WooCommerce. Šī e-komercijas platforma ir plaši izmantota arī Latvijā un citās Baltijas valstīs. Kā norāda paši WooCommerce, tad šī ir elastīgāka un pielāgojamākā platforma katra e-komercijas biznesa vajadzībam un šeit nevar nepiekrist, jo WooCommerce ir pieejami vairāk kā 400 oficiālie paplašinājumi un vairāk 1000 papildu bez maksas un maksas moduļi. Atšķirībā no Shopify WooCommerce ir bezmaksas atvērtā koda risinājums, bet tam būs nepieciešams serveris uzstādīšanai jeb hostings. Interneta veikala lapa jāuzstāda uz servera pēc tavas izvēles, par ko tu maksāsi parasti pāris eiro mēnesī. Par cik WooCommerce ir bāzētas uz bezmaksas satura pārvaldības sistēmu WordPress, tad izmaksas nereti mēdz būt zemākas, un tev ir lielāka kontrole pār pielāgošanu savām vajadzībām. Tomēr hostings vai sava servera uzturēšana prasa vairāk rūpju un tehniskas zināšanas.

Kas padara WooCommerce īpašu?

 • Neierobežotas pielāgošanas iespējas

Kā atvērtā koda platformai viss kods ir brīvi pieejams, kas nozīmē WooCommerce pielāgošanas iespējas ir neierobežotas. Iespējams izveidot patiešām savai klientu auditorijai un produktu/pakalpojumu specifikai pielāgotu interneta veikalu.

Storefront tēma priekš WooCommerce ir pieejama bez maksas, lai tu pietiekami ātri varētu izveidot savu interneta veikalu un sākt tirgot produktus. Tāpat ir vēl vairākas Storefront pielāgotas tēmas par 39 $, ja bezmaksas variants neder vai arī neskaitāmas WordPress tēmas, kas sader kopā ar Woocommerce.

 • Iespēja izveidot spēcīgu SEO savai lapai

Ikvienam zināms, ka nepietiek tikai izveidot interneta veikalu un gaidīt, kad pircēji paši jūs atradīs, bet arī strādāt pie tā, lai cilvēkiem meklējot produktus, ko arī jūs tirgojat, jūsu interneta veikals pēc iespējas augstāk parādītos Google meklēšanas rezultātos. Šeit talkā nāk SEO (Search Engine Optimization) un ar WooCommerce Jums ir pieeja WordPress infrastruktūrai, kur ir plašas iespējas piekļūt un mainīt savas lapas metadatus. Kā arī priekš WordPress ir izstrādāti jau gatavi SEO spraudņu risinājumi, kā Yoast, kas palīdzēs vēl vieglāk stiprināt jūsu veikala SEO.

Kādi ir WooCommerce mīnusi?

 • Nepieciešams savs hostings un uzturēšana

Savs hostings nozīmē ne tikai to, ka interneta veikals būs pašam jāuzstāda, bet jādomā arī par tā uzturēšanu un atjauninājumiem. Ja lietotājam ar pieredzi un tehniskām zināšanām par lapu uzturēšanu tā nav liela problēma, tad tiem, kas tikko ir sākuši var nākties meklēt palīdzību pie speciālistiem, kas radīs zināmas izmaksas.

 • Nav 24/7 klientu atbalsta

Klientu atbalsts, ko piedāvā WooCommerce ir balstīts uz problēmu pieteikumiem, kas var tikt atbildēti arī dažu dienu laikā. Kopumā ir ļoti daudz informācijas forumos un blogos, bet tev var nākties meklēt risinājumu pašam.

 • WordPress uzstādīšana prasa zināmu pieredzi

Lai arī pati WooCommerce uzstādīšana ir vienkārša. WordPress uzstādīšana un konfigurācija prasa priekšzināšanas un var nākties pavadīt vairāk laika, lai to apgūtu nekā tas ir Shopify gadījumā.

Platformu iespēju un cenu salīdzinājums

Cenas
Shopify: piedāvājumā 3 dažādi plāni sākot no $29 mēnesī.
WooCommerce: Bezmaksas, bet Tev nāksies iegādāties savu hostingu vai virtuālo serveri sākot no 3€ mēnesī.
Domēns (www adrese)
Shopify: visiem plāniem iekļauta bezmaksas Shopify apakšdomēna adrese myshopify.com, ko iespējams aizstāt ar savu unikālu .lv adresi par 10€ gadā.
WooCommerce: Nav iekļauta. Jāiegādājas sava adrese par 10€ gadā, ja veikals atradīsies uz .lv domēna. Vairāk nic.lv
Produktu skaits veikalā
Shopify: iespēja pievienot neierobežotu skaitu produktu savam interneta veikalam.
WooCommerce: arī atbalsta neierobežotu skaitu produktu.
Transakciju maksas
Shopify: ja netiek izmantoti Shopify karšu maksājumi, kas Latvijā nav iespējams, jo tie gluži vienkārši mūsu tirgum nav pieejami, tad Shopify papildus transakciju maksai, ko ieturēs tavs maksājumu pakalpojumu sniedzējs pievieno vēl savu transakcijus maksu 2%, kas ir būtiskākais Shopify mīnuss.
WooCommerce: Transakciju maksas ir tādas kādas tev piemēro tavs maksājumu pakalpojumu sniedzējs. MakeCommerce gadījumā tie būs 2.5% + 0.30 eur centi kartēm un banklink maksājumiem, izņemot Swedbank Latvia tie būs 3% + 0.30 eur centi par katru veiksmīgu darījumu. Kā pievienot mūsu maksājumus WooCommerce interneta veikalā lasi šeit.
SSL (Secure Socket Layer) drošības sertifikāts
Shopify: SSL sertifikāts līdz ar Shopify drošības nodrošinājumu ir iekļauts visos plānos
WooCommerce: Nepieciešams iegādāties un uzstādīt SSL.
Lapas analītika
Shopify: piedāvā savu analītikas sistēmu, bet iespējams integrēt arī ar Google Analytics.
WooCommerce: viegli integrēt ar Google Analytics izmantojot spraudni.

Secinājumi

Salīdzinot abas e-komercijas platformas nevaram vienozīmigi pateikt, ka Shopify ir labāks par WooCommerce vai otrādi. Vairāk ir jautājums, kura no platformām ir labāka Tev? Kā jau sākumā minējām, tad katra no platformām mērķē uz savu klientu un cerams, ka šis salīdzinājums Tev ļāva saprast, kura no platformām ir vairāk piemērota tev. Tomēr nekas neatsvērs izmēģināšanu pašam, lai saprastu, kas labāk der un to var izdarīt ar abām platformām. Standartā Shopify piedāvā 14 dienu izmēģinājumu, bet, ja ir vēlme izmēģināt ilgāku periodu, tad sazinieties ar mums.

Šeit mūsu ieteikums sasummējot plusus un mīnusus

Izvēlies Shopify, ja:

 • tev jāveido savs interneta veikals no nulles;
 • tev ir svarīgs 24/7 atbalsts un vēlies, lai būtu nodrošināta lapas uzturēšana, drošība;
 • tev īsā laikā ir jāizveido strādājošs interneta veikals un nav iepriekšējas tehniskās zināšanas.

Izvēlies WooCommerce, ja:

 • tev jau ir WordPress lapa, kurai nepieciešams pievienot e-komercijas funkciju vai ir bijusi pieredze ar WordPress;
 • tev ir tehniskās zināšanas un vēlies lielāku kontroli par lapas uzturēšanu un dizainu;
 • tu nevēlies vai nevari atļauties maksāt Shopify 2% transakcijas maksu.