Šajā pamācībā mēs stāstam par to, kā izveidot Shopify interneta veikalu un pievienot internetbanku un karšu maksājumus ar MakeCommerce Simple Checkout formu un to patiešām var izdarīt mazāk kā 30 minūtēs.

Kā izveidot Shopify interneta veikalu?

Sākam ar to, ka atveram www.shopify.com mājaslapu. Ievadam savu e-pastu un spiežam uz sākt bezmaksas izmēģinājumu. Ņemiet vērā, ka visticamāk Shopify mājaslapas izskats un dizains, kas iekļauts šajā pamācībā var mainīties, bet soļi būs šie paši.

Shopify

Atvērsies nākamais logs, kur jāizveido parole un jānorāda veikala nosaukums. Šīs pamācības nolūkā esam nolēmuši izveidot apģērbu veikalu Cool fashion space. Spiežam Create your store.

Shopify trial

Tālāk Shopify prasīs ievadīt papildu informāciju. Lai saprastu vairāk par tavu biznesa profilu un ar kādu mērķi šis veikals tiks izveidots. Ievadam un spiežam Next.

shopify wizard

Nākamajā logā jāievada kontaktinformācija. Ievadām un spiežam Enter my store.

Šajā brīdī mūsu veikals ir izveidots un esam nonākuši Shopify veikala administrēšanas lapā caur kuru varam pielāgot sava veikala izskatu, pievienot produktus, maksājumu metodes, piegādes informāciju un daudz citas lietas, kas saistās ar interneta veikala vadību. Tā kā šīs pamācības mērķis nav detalizēti izklāstīt Shopify funkcionalitāti, tad daudz nekavēsimies pie šī, bet iesakām iepazīties ar daudz noderīgu informāciju šajā lapā www.shopify.com/academy. Bet, lai mēs varētu sākt kaut ko pārdot internetā mums ir jāpievieno produkti, to tad arī darām spiežot uz Add product

Admin page

Pievienosim 3 produktus: cepuri, Iphone vāciņu un zeķes katru par savu cenu. Augšuplādējam produktu bildes, pievienojam produktu aprakstu un citu informāciju un spiežam Save

add product

Bingo esam pabeiguši Shopify veikala izveidi! Esam pievienojuši produktus interneta veikalam un varam sākt tos piedāvāt klientiem, bet lai to darītu mums jāpievieno MakeCommerce apmaksas veidi. Sākotnējais uzstādījums automātiski klientam piedāvā norēķināties ar PayPal.

Shopify products

Kā pievienot MakeCommerce internetbanku un karšu maksājumus savam veikalam?

Shopify modulis mums kādu laiku bija beta versijā un netika publicēts Shopify App Store, tagad esam procesā iesnieguši to apstiprināt Shopify, bet jau tagad to var izmantot. Lai to instalētu ejam uz shopify.maksekeskus.ee/install.
Ievadām sava shopify veikala nosaukuma pirmo daļu tā kā tā parādās interneta veikala adresē. Mūsu gadījumā veikals ir zem adreses cool-fashion-space.myshopify.com, tad ievadām cool-fashion-space un spiežam Install.

Ņemiet vērā! Ja izmantojat savu unikālu domēnu, piemēram, .lv tas nemaina šo, jo katram shopify veikalam tika un tā ir sava unikālā domēna (tavsveikals).myshopify.com adrese, ko Jūs variet redzēt savā shopify vadības lapā.

Shopify plugin

Tālāk Jums parādīsies šāds logs ar brīdinājumu, ka mūsu spraudnis nav iekļauts Shopify app store. Nav pamata satraukumam mūsu uzņēmums AS Maksekeskus ar zīmolu MakeCommerce ir Igaunijā licenzēta maksājuma iestāde, kas tiek uzraudzīta no finanšu iestāžu regulatora puses. Spiežam Install unlisted app.

Installation

Nākamajā solī Jums jāievada uzņēmuma nosaukums, reģistrācijas numurs un PVN numurs un Jūsu interneta veikala unikālie identifikatori testam, ko saņemsiet no MakeCommerce aizpildot pieteikumu makecommerce.lv. Jautājumu gadījumā variet sazināties ar mūsu klientu apkalpošanu support@maksekeskus.ee. Pie Current environment izvēlamies Test tā kā sākotnēji vēlamies vispirms notestēt kā viss strādā. Ievadām Shop ID, Secret key un Publishable key un spiežam Save. Augšpusē nospiežam “Click to install MakeCommerce gateway to Shopify store”.

Add makecommerce

Sava interneta veikala MakeCommerce unikālos identifikatorus Shop ID, Secret key un Publishable key Jūs variet atrast savā tirgotajā profilā zem Settings > API.

makecommerce portal

Vēlreiz apstiprinām nosacījumus spiežot “Install payment provider”.

Install makecommerce

Ievadām sava shopify veikala nosaukumu un secret key, no sava tirgotāja profila mūsu platformā.
Atķeksējam Use test mode un izvēlamies maksājumu metodes, kuras izmantosim. Spiežam Save.

Shop ID

Esam pabeiguši ar Shopify uzstādījumiem. Nākamajā solī, lai pabeigtu maksājumu uzstādījums Jums nepieciešams tirgotāja portālā https://merchant.maksekeskus.ee/api.html ievadīt saites priekš Return / Cancel / Notification. Saites jāievada tieši tādas kā norādīts zemāk:

Return URL: https://shopify.maksekeskus.ee/return

Cancel URL: https://shopify.maksekeskus.ee/cancel

Notifications URL: https://shopify.maksekeskus.ee/callback

API keys

Svarīgi! Pārliecinaties, ka uzstādītā savienojuma metode ir POST.

Lieliski! Maksājumu uzstādīšana ir pabeigta.

Šeit noderīga pamācība no Shopify par to kā pievienot Piekrītu noteikumiem checkbox pirms maksājumu veikšanas: https://help.shopify.com/en/themes/customization/cart/add-terms-and-conditions-checkbox

Pirkumu apmaksa Shopify

Tālāk esam gatavi veikt savu pirmo testa pirkumu.
Izvēlamies mūsu veikalā produktu, pievienojam iepirkumu grozam un spiežam Checkout.
Aizpildam kontaktinformāciju un spiežam Continue to shipping method.
Izvēlamies piegādes metodi un spiežam Continue to payment method.
Ja MakeCommerce būs uzstādīta kā vienīgā maksājumu metode, tad parādīsies šāds logs. Spiežam Complete order.

Method

Tajā brīdī mums atvērsies MakeCommerce Simple Checkout logs ar visiem izvēlētajiem maksājumu veidiem. Izvēlamies savu banku ar kuru vēlamies apstiprināt maksājumu, iepazīstamies ar noteikumiem, atzīmējam, ka piekrītam un spiežam Pay.

Simple checkout

Kā jau parasti ar internetbanku maksājumiem klients tiek pārvirzīts uz internetbankas apstiprinājuma logu ar visām maksājuma detaļā un klientam tik jāapstiprina ar savu izvēlēto veidu SmartID, kodu kalkulatoru.

internetbank redirect

Pēc tam, kad maksājums ir apstiprināts klients tiks pārvirzīts atpakaļ uz Shopify interneta veikala apstiprinājuma logu un tiks informēts par sekmīgi veiktu pirkumu. Visus klienta veiktos pirkumus Jūs variet redzēt savā Shopify veikala administrēšanas lapā zem sadaļas Orders.

Confirmed

Lai Jums veiksmīga pārdošana internetā!