Šajā pamācībā mēs stāstam par to, kā izveidot Shopify interneta veikalu un pievienot internetbanku: Swedbank, SEB, Luminor, Citadele un Visa, MasterCard karšu maksājumus ar MakeCommerce maksājumu platformu. To patiešām var izdarīt mazāk kā 30 minūtēs.

Kā izveidot Shopify interneta veikalu?

Sākam ar to, ka atveram www.shopify.com mājaslapu. Ievadam savu e-pastu un spiežam uz sākt bezmaksas izmēģinājumu. Ņemiet vērā, ka visticamāk Shopify mājaslapas izskats un dizains, kas iekļauts šajā pamācībā var mainīties, bet soļi būs šie paši.

Shopify

Atvērsies nākamais logs, kur jāizveido parole un jānorāda veikala nosaukums. Šīs pamācības nolūkā esam nolēmuši izveidot apģērbu veikalu Cool fashion space. Spiežam Create your store.

Shopify trial

Tālāk Shopify prasīs ievadīt papildu informāciju. Lai saprastu vairāk par tavu biznesa profilu un ar kādu mērķi šis veikals tiks izveidots. Ievadam un spiežam Next.

shopify wizard

Nākamajā logā jāievada kontaktinformācija. Ievadām un spiežam Enter my store.

Šajā brīdī mūsu veikals ir izveidots un esam nonākuši veikala administrēšanas lapā caur kuru varam pielāgot sava veikala izskatu, pievienot produktus, maksājumu metodes, piegādes informāciju un daudz citas lietas, kas saistās ar interneta veikala vadību. Tā kā šīs pamācības mērķis nav detalizēti izklāstīt Shopify funkcionalitāti, tad daudz nekavēsimies pie šī, bet iesakām iepazīties ar daudz noderīgu informāciju šajā lapā www.shopify.com/academy. Bet, lai mēs varētu sākt kaut ko pārdot internetā mums ir jāpievieno produkti, to tad arī darām spiežot uz Add product

Admin page

Pievienosim 3 produktus: cepuri, Iphone vāciņu un zeķes katru par savu cenu. Augšuplādējam produktu bildes, pievienojam produktu aprakstu un citu informāciju un spiežam Save

add product

Bingo esam pabeiguši Shopify veikala izveidi! Esam pievienojuši produktus interneta veikalam un varam sākt tos piedāvāt klientiem, bet lai to darītu mums jāpievieno MakeCommerce apmaksas veidi. Sākotnējais uzstādījums automātiski klientam piedāvā norēķināties ar PayPal.

Shopify products

Kā pievienot MakeCommerce internetbanku un karšu maksājumus savam veikalam?

Shopify modulis mums kādu laiku bija beta versijā un netika publicēts Shopify App Store, tagad esam procesā iesnieguši to apstiprināt Shopify, bet jau tagad to var izmantot. Lai to instalētu ejam uz shopify.maksekeskus.ee/install.
Ievadām sava shopify veikala nosaukuma pirmo daļu tā kā tā parādās interneta veikala adresē. Mūsu gadījumā veikals ir zem adreses cool-fashion-space.myshopify.com, tad ievadām cool-fashion-space un spiežam Install.

Ņemiet vērā! Ja izmantojat savu unikālu domēnu, piemēram, .lv tas nemaina šo, jo katram shopify veikalam tika un tā ir sava unikālā domēna (tavsveikals).myshopify.com adrese, ko Jūs variet redzēt savā shopify vadības lapā.

Shopify plugin

Tālāk Jums parādīsies šāds logs ar brīdinājumu, ka mūsu spraudnis nav iekļauts Shopify app store. Nav pamata satraukumam mūsu uzņēmums AS Maksekeskus ar zīmolu MakeCommerce ir Igaunijā licenzēta maksājuma iestāde, kas tiek uzraudzīta no finanšu iestāžu regulatora puses. Spiežam Install unlisted app.

Installation

Nākamajā solī Jums jāievada uzņēmuma nosaukums, reģistrācijas numurs un PVN numurs un Jūsu interneta veikala unikālie identifikatori testam, ko saņemsiet no MakeCommerce aizpildot pieteikumu makecommerce.lv. Laukā TOS url ievadiet saiti uz jūsu interneta veikala lietošanas noteikumiem. Šī saite parādīsies maksājumu un piegādes logā, kur pircējam pirms maksājuma veikšanas ir jāapstiprina piekrišana veikala noteikumiem. Jautājumu gadījumā variet sazināties ar mūsu klientu apkalpošanu support@makecommerce.lv. Pie Current environment izvēlamies Test tā kā sākotnēji vēlamies vispirms notestēt kā viss strādā. Pēc tam, kad sāksiet pieņemt reālus maksājumus no klientiem izvēlēsieties Live. Ievadām Shop ID, Secret key un Publishable key un spiežam Save. Augšpusē nospiežam “Click to install MakeCommerce gateway to Shopify store”.

install

API

Sava interneta veikala MakeCommerce unikālos identifikatorus Shop ID, Secret key un Publishable key Jūs variet atrast savā tirgotajā profilā zem Settings > API.

makecommerce portal

Vēlreiz apstiprinām nosacījumus spiežot “Install payment provider”.

Install makecommerce

Ievadām sava Shopify store name un Secret key, no sava tirgotāja profila mūsu platformā.
Atķeksējam Enable test mode, lai veicot testus netiek aprēķināta Shopify komisija un izvēlamies maksājumu metodes, kuras izmantosim. Spiežam Activate.

Svarīgi! Pirms veikala palaišanas produkcijā neaizmirstiet izņemt ķeksi no Enable test mode, lai maksājumi tiktu korekti pieņemti.

Aktivizēt

 

Lieliski! Maksājumu uzstādīšana ir pabeigta.

Pirkumu apmaksa Shopify

Tālāk esam gatavi veikt savu pirmo testa pirkumu.
Izvēlamies mūsu veikalā produktu, pievienojam iepirkumu grozam un spiežam Checkout.
Aizpildam kontaktinformāciju un spiežam Continue to shipping method.
Izvēlamies piegādes metodi un spiežam Continue to payment method.
Ja MakeCommerce būs uzstādīta kā vienīgā maksājumu metode, tad parādīsies šāds logs. Spiežam Complete order.

maksājuma metode

Tajā brīdī mums atvērsies MakeCommerce maksājumu logs ar visiem izvēlētajiem maksājumu veidiem. Izvēlamies savu banku ar kuru vēlamies maksāt, atzīmējam piekrišanu veikala noteikumiem, mūsu privātuma politikai un spiežam Samaksāt.

Simple Checkout

Kā jau ierasti ar internetbanku maksājumiem klients tiek pārvirzīts uz internetbankas apstiprinājuma logu ar visām maksājuma detaļā un klientam tik jāapstiprina ar savu izvēlēto veidu SmartID, kodu kalkulatoru.

internetbank redirect

Pēc tam, kad maksājums ir apstiprināts klients tiks pārvirzīts atpakaļ uz Shopify interneta veikala apstiprinājuma logu un tiks informēts par sekmīgi veiktu pirkumu. Visus klienta veiktos pirkumus Jūs variet redzēt savā veikala administrēšanas lapā zem sadaļas Orders.

Confirmed

Kā pievienot pakomātu un kurjera piegādes Shopify veikalam?

Sākot ar 03.02.2020 esam papildinājuši MakeCommerce Shopify moduli ar iespēju pievienot piegādes iespējas, lai pircējs pirms maksājuma veikšanas varētu izvēlēties pakomātu uz kuru vēlas saņemt iegādāto preci vai kurjera piegādi. Tie, kas ikdienā nodarbojas ar Shopify izstrādēm zina, ka iespējas izmainīt Checkout sadaļas Shopify ir ierobežotas, tāpēc arī mums nācās veidot risinājumu, kas sader kopā ar Shopify standarta piegādes funcionalitāti, bet ļauj elastīgi pievienot vairākus piegādes veidus un cenas. Nākamajos soļos apskatīsim piegādes pievienošanu:

Atvienot esošos piegāde veidus. Šis ir svarīgs solis, jo mūsu moduļa piegādes funkcija nedarbosies kopā ar citiem piegādes risinājumiem. Ejiet uz sadaļu Settings un izvēlieties Shipping. Pie esošajiem Shipping profile izvēlieties Manage rates un izvēlieties Delete profile.
Piegāde

Izveidot jaunu Shipping profile. Izvēlieties Create new profile un izveidojiet jaunu bezmaksas piegādes veidu. Zemāk mūsu ieteikums, kā veidot šo profilu. Svarīgi, lai tas ir bezmaksas, jo piegādes veids un maksa tiks noteikta mūsu Simple Checkout maksājuma logā. Tikpat svarīgi ir klientam caur šī piegādes veida aprakstu norādīt, ka piegādes veidu un maksas izvēle būs pēdējā solī pie apmaksas. Jo šī piegādes izvēle parādas standarta checkout piegādes solī. Jūs varat veidot arī vairākas piegādes zonas un mainīt šo aprakstu atkarībā no valsts.

shipping-desc

Pievienojiet saiti uz noteikumiem. Ja izmantojāt mūsu moduli vēl pirms šī funkcija bija pieejama, tad parliecinieties, ka esat pievienojuši saiti uz sava interneta veikala lietošanas noteikumiem. To jūs variet izdarīt sadaļā Apps izvēloties MakeCommerce un izvēlnē izvēloties API settings būs lauks TOS url.

Nākamajā solī variet pievienot piegādes metodes. Izvēlieties Apps – MakeCommerce un izvēlnē Shipping Methods. Gadījumā, ja nespējāt izsekot soļiem secīgi, tad angļu valodā to iespējams izlasīt sadaļā Tutorial.Piegāde

Tālāk jau variet pievienot sev nepieciešamos piegādes veidus katrai no valstīm un uzstādīt maksu, kas tiks piestādīta pircējam. Laukā Shipping method name jūs variet norādīt piegādes veida nosaukumu. Pieejami sekojoši piegādes veidi:

    • Omniva pakomāti (Igaunija, Latvija, Lietuva)
    • DPD Pickup tīkls (Igaunija, Latvija, Lietuva, Somija, Zviedrija)
    • Itella SmartPOST pakomāti (Igaunija, Somija)
    • Kurjers (Igaunija, Latvija, Lietuva, Somija, Zviedrija)
    • Saņemt veikalā (Igaunija, Latvija, Lietuva, Somija, Zviedrija)Pievienot piegādi

Iesakām notestēt piegādes veidus pēc pievienošanas. Ja ir problēmas, lūdzu, izdzēsiet piegādes veidus, ko pievienojāt un sazinieties ar mūsu klientu atbalstu support@makecommerce.lv

Veicot pirkumu pie apmaksas mūsu Simple Checkout logā parādīsies Jūsu pievienotie piegādes veidi.Simple checkout piegāde

Pēc tam, kad klients būs veicis pirkumu Piegādes maksa, kas pievienota mūsu maksājuma logā Shopify parādīsies kā atsevišķs Order.Piegādes pasūtījums

Pircēja izvēleto piegādes vietu Jūs atradīsiet atverot galvenā pasūtījuma detaļas.Piegādes punkts

Jūsu klients redzēs izvēlēto piegādes veidu un vietu pasūtījuma detaļās.apstiprinājums

Bezmaksas piegādes uzstādīšana noteiktam piegādes veidam un valstij

Pie piegādes veidiem Jums ir iespēja uzstādīt bezmaksas piegādi ar šo veidu, ja pirkuma groza vērtība ir lielāka par noteiktu summu. Piemēram, Jūs vēlaties uzstādīt bezmaksas piegādi uz Omniva pakomātiem Latvijā, ja groza vērtība pārsniedz 50 Eur.

Ejiet uz Apps > MakeCommerce payments augšējā izvēlnē atveriet sadaļu Shipping methods nospiežat Edit uz piegādes metodes, kam vēlaties uzstādīt bezmaksas piegādi no noteiktas summas. Vai ja piegādes metodes vēl nav izveidotas, tad spiediet Add New Shipping Method. Tālāk spiediet uz pogas Set free shipping rule ievadiet summu un spiediet Save.

Bezmaksas piegāde

Uzstādītā bezmaksas piegādes summa tiek parādīta katram piegādes veidam atsevišķā ailē.Bezmaksas piegādes aile

Pakomātu pasūtījumu automātiska reģistrācija un adrešu kartes izveidošana

Lai uzstādītu automātisku pakomātu sūtījumu reģistrāciju ar piegādes uzņēmumu savā Shopify vidē atveriet mūsu aplikāciju ejot uz Apps > MakeCommerce payments.

MakeCommerce app

Augšpusē klikšķiniet uz Shipping Label Settings un izvēlieties vajadzīgo piegādātāju. Pie Enable integration izvēlieties Yes (Shipments will be registered automatically). Pie Transport mediation service enabled in Merchant portal izvēlieties No (Please enter your username and password below). Transport mediation service pakalpojums piegādes izmantošanai caur mūsu uzņēmumu šobrīd ir pieejams tikai Igaunijas uzņēmumiem.

Tālāk Jums nepieciešams ievadīt API pieejas, lai apmaksātie pakomātu sūtījumi automātiksi reģistrētos Omniva sistēma un Jums nebūt jāveic papildu darbības Omniva self-service portālā. Ja esiet esošs Omniva klients un jau izmantojat Omniva pakalpojumus, tad būs iespēja izmantot esošā līguma pieejas. Ja esiet jauns klients, tad jāsazinās un jānoslēdz atsevišķi līgums ar Omniva vai citu piegādes uzņēmumu par piegādēm un jāpieprasa API pieejas. Ņemiet vērā! Pieejas, ko izmantojiet, lai piekļūtu Omniva self-service portālam šeit nederēs. Sazinieties ar Omniva, lai saņemtu API pieejas automātiskai pakomātu sūtījumu reģistrācijai caur mūsu sistēmu.

omniva api

Pēc tam arī norādiet savu adresi preču atgriešanai un nospiežiet Save.

atgriešanas adrese

Pasūtījumu pakomātu automātiska reģistrācija būs pieslēgta un turpmāk visi sūtījumi tiks automātiski reģistrēti ar izvēlēto piegādes uzņēmumu. Apskatīt reģistrētos pasūtījumus un izveidot adrešu karti, ko izmantot nosūtīšanai klientam jūs variet mūsu aplikācijā nospiežot uz Create labels.

Labels

Sākotnēji visiem reģistrētajiem sūtījumiem Label URL būs statusā NOT GENERATED. Kreisajā malā Jūs variet atzīmēt sūtījumus, kuriem vēlaties izveidot adrešu karti un tālāk spiest pogu Generate PDF labels. Tiks izveidota saite Label URL, kur atvērsies izveidotā adrešu karte PDF formātā. Jūs variet izveidot adrešu karti katram pasūtījumam atsevišķi vai atzīmēt vairākus pasūtījumus un tiks izveidotas vairākas adrešu kartes kopā uz vienas lapas. Tāpat, ja izmantojat vairākus piegādes uzņēmumus, tad uz vienas lapas iespējams izveidot vairākas adrešu kartes gan, piemēram, no Omniva, gan DPD. Tālāk jau atliks tikai izdrukāt, pievienot sūtījumam un nosūtīt. Maksu par piegādi Jums piestādīs piegādes uzņēmums rēķinā pēc jūsu noslēgtā līguma nosacījumiem.

Label card

Pasūtījuma apstiprinājuma e-pasts

Pasūtījuma apstiprinājuma e-pasta ziņas pielāgošana. Izvēlēta piegādes metode un vieta neparādīsies klienta e-apstiprinājuma pastā, bet tikai, tad, kad klients būs atvēris View your order. Pasūtījuma apstiprinājuma e-pasta ziņā parādas tikai klienta ievadītā Shipping adrese, tāpēc, lai nemulsinātu klientus iesakām izmainīt pasūtījuma apstiprinājuma ziņu. Lai to izdarītu Jums jāiet uz Settings – Notifications un jāizvēlas Order confirmation.apstiprinājums e-pastā

Izmainiet koda daļu sadaļā pie Shipping address aizstājot kodu {{ shipping_address | format_address }} ar tekstu, kas norādā, ka izvēlēto piegādes veidu iespējams apskatīt klikšķinot uz View your order.pasūtījuma kods

Naudas atmaksa

Naudas atmaksa pasūtījumam un piegādei jāveic atsevišķi. Kā zināms, tad mūsu modulis piedāvā veikt naudas atmaksu turpat no interneta veikala vides atverot pasūtījumu detaļas. Tāpat redzam, ka līdz ar piegādes pievienošanu tiek veidoti divi Order. Viens preces cenai un otrs piegādes maksai. Ja vēlamies varam atlīdzināt klientam tikai preces cenu vai arī tikai piegādes izmaksas, ja jāatlīdzina viss, tad ir jāveic divas naudas atmaksas, gan pasūtījumam, gan piegādes maksai. Lai nekļūdītos atmaksājot naudu par piegādi, katrs pasūtījums ir savienots ar piegādes order ar saiti, kas atrodas pie preces pasūtījuma informācijas Additional details.piegādes saite

Lai veiktu naudas atmaksu pasūtījuma order un piegādes order soļi ir identiski. Pasūtījuma detaļās jāizvēlas Refund un ierakstot atmaksas iemeslu, summu jānospiež poga Refund. Svarīgi! Lai par piegādi veiktā naudas atmaksa sasinhronizētos starp Shopify un MakeCommerce portālā informāciju atmaksu par piegādi nedrīkst veikt ātrāk kā 5 minūtes pēc maksājuma saņemšanas.

Naudas atmaksa

Lai Jums veiksmīga pārdošana internetā!