Atpakaļ uz visiem rakstiem

Pieņem maksājumus arī bez mājaslapas: kāpēc izvēlēties maksājumu saiti savam biznesam

15.08.2023

Mūsdienās arvien vairāk biznesu saprot, cik svarīgi ir būt sasniedzamiem arī digitālajā vidē un piedāvāt savus produktus vai pakalpojumus tajā. Tāpēc ir laiks pārdomāt par klientu pieredzi, veicot tiešsaistes maksājumus par Jūsu produktiem vai pakalpojumiem. Ērts norēķinu risinājums ir viens no veiksmīgas pārdošanas stūrakmeņiem un ir svarīgi to izveidot tādu, lai nodrošinātu labu klientu pieredzi.

Kas ir maksājumu saite?

Būtībā maksājumu saites ir maksājumi, kas ļauj pieprasīt un pieņemt maksājumus no klientiem arī ārpus interneta veikala. Parasti to piedāvā kāda no populārākajām maksājumu sistēmām, kas nodrošina maksājumu drošību gan tirgotājam, gan maksātājam.

Maksājuma saite ir efektīvs veids, kā pieņemt maksājumus tiešsaistē, jo tādējādi klientiem nav manuāli jāievada informācija maksājumu logā vai atsevišķi jāiet internetbankā. Tā vietā viņi var vienkārši noklikšķināt uz saites un uzreiz veikt maksājumu ar dažām vienkāršām darbībām. Ir dažādi varianti kā maksājumu saiti var nosūtīt klientiem — tas var būt rēķins e-pastā, sarakste sociālajos medijos, sms, kā arī links vai poga uz apmaksu mājaslapā. Tas klientiem sniedz maksimālu elastību attiecībā uz to, kā viņi vēlas maksāt — vai tie būtu internetbanku maksājumi vai karšu maksājumi, vai maksājumi ar digitālo maku.

Maksāt ar rēķinu vai maksājumu saiti – galvenās atšķirības

Runājot par maksājumiem, ir svarīgi zināt atšķirību starp rēķinu un maksājumu saiti. Rēķins ir dokuments, kas tiek nosūtīts klientiem apmaksai un kurā norādīta maksājamā summa un apmaksas nosacījumi. Savukārt, maksājuma saite ir saite, uz kuras klienti var noklikšķināt, lai veiktu maksājumus, neievadot nekādu maksājuma informāciju. Lai gan abiem šiem risinājumiem ir savi plusi un mīnusi, galvenā atšķirība starp rēķinu un maksājumu saiti ir apmaksas ērtība un ātrums.

Maksājumi ar maksājumu saitēm ir efektīvāki, vieglāk lietojami un drošāki nekā rēķini. Turklāt maksājumu saites atvieglo maksājumu izsekošanu un nodrošina savlaicīgāku naudas saņemšanu. Lai gan rēķinus joprojām var izmantot un sūtīt, maksājumu saites ir daudz efektīvāks un drošāks maksājumu saņemešanas risinājums.

Pārliecinies vai piedāvā klientu iecienītās apmaksas iespējas

Ir pieejamas dažādas apmaksas metodes un ir svarīgi noskaidrot kura maksājuma metode ir vispiemērotākā gan Jums, gan Jūsu klientiem. Arvien populārāki ir internetbanku maksājumi, bet ļoti daudzi joprojām uzticas karšu maksājumiem.

Kā strādā maksājumu saite?

1. Izveido saiti

Tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji var izveidot maksājumu saiti, ja pieteikušies konkrētam maksājumu risinājumu pakalpojumu sniedzējam, piemēram, MakeCommerce, kas nodrošina šādu funkcionalitāti. Tālāk maksājumu pakalpojumu sniedzējs sniegs Jums drošu maksājumu lapu, kurā klienti tiks novirzīti ievadīt maksājumu informāciju, kad viņi sekos saitei vai maksājuma pogai. Atkarībā no pakalpojumu sniedzēja Jums var būt iespēja lapu nedaudz personalizēt un ievadīt Jums nepieciešamo informāciju.

2. Nosūti maksājumu saiti

Parasti iespējams automatizēt maksājumu darbplūsmu, lai nosūtītu maksājumu saites pa e-pastu vai SMS. Varat arī manuāli kopēt/pievienot saites, lai tās varētu ievietot citās platformās.

Viena no lielākajām maksājumu saišu priekšrocībām ir tā, ka Jūs tās varat visādos veidos nosūtīt klientiem atkarībā no uzņēmējdarbības veida. Piemēram, ja pārdodat produktus, izmantojot Instagram, varat vienkārši pievienot maksājumu saiti sarakstē ar klientu vai savā profila lapā.

3. Klients veic maksājumu

Kad klients saņem maksājuma saiti, viņš vienkārši noklikšķina uz saites vai skenē QR kodu, lai tiktu tieši novirzīts uz Jūsu tiešsaistes maksājumu lapu, lai ievadītu maksājuma informāciju. Atkarībā no tā, kā Jūsu lapa ir iestatīta, tas var ietvert lauku, kurā jāievada kredītkartes informācija, jāpieslēdzas internetbankai, vai jāielogojas Apple Pay vai Google Pay utt.

Vienmēr ir ieteicams izvēlēties maksājumu pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā dažādas apmaksas metodes nevis tikai vienu. Tas ietaupa Jūsu klientu laiku maksājuma brīdī, jo nav manuāli jāievada kartes dati.Kad izveidot uzņēmumu un sākt tirgot preces un pakalpojumus tiešsaistē ir tik vienkārši, ir tikai loģiski, ka arī tiešsaistes maksājumu pieņemšanai tādai vajadzētu būt. Neatkarīgi no tā, vai esat e-komercijas tirgotājs, bezpeļņas organizācija, pakalpojumu sniedzējs vai kaut kas pa vidu, maksājumu saites piedāvā vienkāršas uzturēšanas risinājumu, kas atvieglo norēķināšanos gan Jums, gan Jūsu klientiem.

Uzziniet vairāk par to, kā MakeCommerce var palīdzēt ieviest maksājumu saites, lai varētu ātri un vienkārši sākt pieņemt maksājumus šeit.

MakeCommerce – Tavs maksājumu partneris!