Atpakaļ uz visiem rakstiem

WooCommerce vai Shopify – kuru labāk izvēlēties?

18.04.2023

Tie, kas vairāk pārzina e-komerciju, noteikti ir dzirdējuši par tādām e-komercijas platformām kā WooCommerce un Shopify. Bet kuru platformu labāk izvēlēties?

Aplūkojot MakeCommerce klientu portfeli, kas sastāv no gandrīz 4000 interneta veikaliem, redzam, ka WooCommerce ir nozīmīgākais spēlētājs visā Baltijas reģionā. Šo platformu izmanto gandrīz puse e-veikalu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā. Savukārt, Shopify ierindojas otrajā vietā Baltijā un to izvēlējušies aptuveni trešā daļa no interneta veikaliem.

Nākotnē konkurence kļūs arvien lielāka. Apskatot visus Baltijas veikalus, redzam, ka Voog ir trešajā vietā pat situācijā, kad Latvijas un Lietuvas tirgos nav novērojamas aktivitātes. Tālāk seko Adobe Magento, kas joprojām ir populāra platforma un tālāk  Prestashop un OpenCart.

Kuru e-veikala platformu izvēlēties?

Pirms galīgā lēmuma pieņemšanas kārtīgi jāapsver un jāizvērtē, kāds būs pārdošanas apjoms nākotnē un vai ar e-veikala izveidi varēsiet tikt galā paši vai arī būs nepieciešama izstrādātāju palīdzība.

WooCommerce ir populārs ar to, ka programmatūra ir pieejama bez maksas un atvērtā pirmkoda veidā – Jūs varat to brīvi izmantot un pielāgot atbilstoši savām vajadzībām. Tomēr, lai izveidotu WooCommerce veikalu, var būt nepieciešama izstrādātāju palīdzība. Savukārt, Shopify kā mākoņa platformas priekšrocība ir tā, ka tā ir ātri iestatāma, viegli lietojama un tajā ir vairākas jau iebūvētas integrācijas.

Vairāk par to kāpēc daudzi izvēlas Shopify platformu e-veikala izveidei, varat lasīt mūsu iepriekšējā bloga ierakstā šeit. Zemāk piedāvājam detalizētāku divu tirgus līderu salīdzinājumu.

WooCommerce

Plusi:

  • Bezmaksas un atvērtais kods. E-veikals ir novietots uz virtuālā servera, tāpēc tiek pieskaitīta web hostinga maksa
  • WooCommerce ir WordPress spraudnis. Tiem, kas jau izmanto WordPress, WooCommerce ir vienkāršākā izvēle
  • Intuitīva un viegli pielāgojama platforma Jūsu vajadzībām

Mīnusi:

  • Nepieciešamas nedaudz dziļākas tehniskās zināšanas vai nepieciešama izstrādātāju palīdzība
  • Tehniski tā ir programmatūra tās klasiskajā izpratnē, savukārt Shopify darbojas kā mākoņpakalpojums

Shopify

Plusi:

  • Intuitīva un vienkārša platforma. Ir daudz sagataves un kopumā ar e-veikala izveidi var tikt galā jebkurš prasmīgs datorlietotājs
  • Ērti un droši. Izmantojot mākoņrisinājumu, Jums nav jāuztraucas par servera apkopi, jo Shopify rūpējas par programmatūru un tās drošību

Mīnusi:

  • Augstas ikmēneša maksas. Atkarībā no komplektācijas, mēneša maksa ir no 24 līdz 289 ASV dolāriem, kā arī tiek pievienota apkalpošanas maksa par e-veikala darījumiem. Shopify Plus ikmēneša maksa (paredzēta e-veikaliem ar lielu darījumu apjomu) sasniedz pat 2000 USD
  • Ierobežotas iespējas mainīt/personalizēt lapu dizainus. Pirms e-veikala izveides, noteikti vajadzētu pārbaudīt kādus maksājumu un piegādes risinājumus platforma piedāvā. Vairāk par MakeCommerce risinājumiem priekš Shopify varat lasīt šeit.