Atpakaļ uz visiem rakstiem

Kāpēc atjaunināt maksājumu moduļus un kā?

27.03.2020

Viens no galvenajiem mērķiem atjauninot maksājumu moduļus ir nodrošināt klientus ar jauniem maksājumu veidiem un uzlabot esošo moduļu darbību un saderību ar jaunākām e-komercijas platformu versijām. Tāpēc atjauninājumi ir svarīgi e-veikalu darbībai. Neatjauninot maksājumu moduli e-veikala īpašnieks riskē nenodrošināt savus pircējus ar jaunākajām apmaksas metodēm, kas var būtiski ietekmēt e-veikala darbības rezultātus.

MakeCommerce izstrādātie maksājumu moduļi priekš WooCommerce, Magento 2, PrestaShop un OpenCart 2019. oktobra beigās piedzīvoju nozīmīgas izmaiņas, kas gan vairāk skar Igaunijas tirgu. Tika pievienota Maksā vēlāk (pay later) maksājumu grupa. Tā ietver Inbank Slice, Holm Bank Liisi ID un Finora Credit no Finora Capital. Maksā vēlāk maksājuma iespēja parādas, ja pirkuma groza summa pārsniedz 75 eiro un jūsu konta ir aktivizēta kaut viena no šīm maksājumu metodēm. Mēs turpinam sadarbību ar Inbank arī Latvijā, lai Inbank Slice maksājumu metodi varētu piedāvāt arī Latvijā šī gada otrajā pusē. Ja jūs neatjaunojat maksājuma moduli, tad iespējams palaižat garām biznesa iespēju iegūt papildus ieņēmumus no klientiem, kas ir gatavi iegādāties produktu, apmaksu veicot pa daļām. Atgādinam, ka visi mūsu moduļu atjauninājumi ir pilnībā bez maksas.

Drošība

Lai arī parasti viens no galvenajiem mērķiem pie izstrādēm ir jaunas funkcionalitātes nodrošināšana tikpat svarīgi un kritiski ir labot ievainojamības. Paši moduļi un to saikne ar citām sistēmām var radīt ātru nepieciešamību veikt labojumus un nodot tos gala lietotājiem. Tā kā tiklīdz modulim vai spraudnim ir pieejama jaunāka versija ir svarīgi pievērst uzmanību, kas ir labots un pievienots. Ja ir minēts, ka atjauninājums satur kļūdu labojumu, tad tas jāatjaunina pēc iespējas ātrāk.

WooCommerce

Viena no Latvijā visvairāk izmantotajām e-komercijas platformā ir WordPress bāzētā e-komercijas platforma WooCommerce. Spraudņus ir viegli atjaunināt ar dažiem klikšķiem no WordPress administrācijas paneļa. Ielogojies atrodi zem Menu kreisajā pusē Plugins. Ja būs pieejams atjauninājums modulim, tad tas uzreiz būs redzams – būs paziņojums par pieejamu atjauninājumu konkrētam modulim. Atrodi sarakstā MakeCommerce for WooCommerce un spied uz saites Update automatically, lai atjauninātu automātiski. Pēc brīža jaunākais maksājumu modulis WooCommerce būs atjaunināts un pieejams lietošanai.

WooCommerce maksemoodul

MakeCommerce moduli Jūs varat lejuplādēt no WordPress plugin lapas, pamācību kā to uzstādīt atradīsiet šeit.

Magento

Interneta veikaliem, kas izmanto Magento e-komercijas platformu mēs iesakām atjaunināt moduli caur Magento Marketplace. Lai to izdarītu Jums jāielogojas savā Magento profilā un jāizvēlas Extension Manager lapas kreisajā pusē. Tad atrodiet makecommerce / module-ecommerce un pārliecinaties, ka tā ir jaunākā MakeCommerce moduļa versija. Tad spiežat Install.

PrestaShop

Diemžēl PrestaShop administrācijas panelis neinformē lietotājus par to, kad ir pieejamas moduļu jaunākas versijas, tāpēc ir svarīgi ik pa laikam pārbaudīt mūsu PrestaShop lapu, kur ir izvietotas jaunākās moduļa versijas ar numuriem un izlaišanas datumu, ko ir iespējams uzreiz arī lejuplādēt.

PrestaShop maksemoodul

Lai atjauninātu moduli, vispirms ejiet uz Improve sadaļu Prestashop CMS, kur jūs atradīsiet Modules katalogu un Module manager. Ritiniet uz leju uz grupu Other, lai atrastu moduli MakeCommerce. Tur arī redzams versijas numurs. Ja tas ir vecāks nekā jaunākā moduļa versija, kas pieejama MakeCommerce lapā, tad tad lejuplādējiet to no mūsu lapas un izvēlieties Upload module PrestaShop administrācijas skatā. Izvēlaties lejuplādēto ZIP failu un augšuplādējiet to. Pēc tam atkal ritiniet uz leju uz grupu Other un MakeCommerce modulis parādīs pogu Upgrade. Spiežiet to un modulis tiks atjaunots. 

PrestaShop maksemoodul

PrestaShop moduli variet atrast mūsu moduļu lapā kopā ar integrācijas pamācību kā to uzstādīt.

OpenCart

Arī OpenCart administrācijas panelis neinformēs Jūs par jaunākās versijas pieejamību. Informāciju par jaunāko pieejamo MakeCommerce moduli Jūs atradīsiet OpenCart paplašinājumu veikalā pie MakeCommerce moduļa.

OpenCart maksemoodul

Lai atjauninātu MakeCommerce moduli, vispirms ejat uz Extensions skatu OpenCart administrācijas panelī, kur atradīsiet MakeCommerce moduli. Lūdzu, pārbaudiet versiju, kas norādīta. Ja ir pieejama jaunāka versija, tad lejuplādējiet to OpenCart paplašinājumu veikalā. Tālāk ejat uz Extension skatu OpenCart un izvēlieties Installer. Augšuplādejiet jaunāko versiju un atjaunināts maksājumu modulis būs gatavs lietošanai.

OpenCart maksemoodul

MakeCommerce modulis PrestaShop ir pieejams OpenCart paplašinājumu veikalā. MakeCommerce lapā ir izveidota pamācība kā uzstādīt mūsu moduli ar internetbanku un karšu maksājumiem OpenCart interneta veikalā.

Visprātīgāk atjauninājumus ir veikt testa vidē

Lai arī ar atjaunošanu nevajadzētu būt problēmām, mēs rekomendējam vispirms atjauninājumus veikt testa vai izstrādes vidē. Tad, kad būsiet pārliecinājušies, ka arī pārējie paplašinājumu un moduļi strādā kā nepieciešams, atjauninājumus var veikt arī produkcijas veikalā. Protams, iesakām arī veikt regulārus backup jūsu produkcijas interneta veikalam, lai vajadzības gadījumā variet ātri atjaunot darbību.

Uzzini vairāk par MakeCommerce moduļiem maksājumiem un piegādēm