Ziedojumus var pieņemt MakeCommerce bezpeļņas klienti, kuri ir aktivizējuši šo pakalpojumu. Ja esat MakeCommerce klients, bet Jums nav aktivizēts ziedošanas pakalpojums, lūdzu, sazinieties ar mūsu klientu atbalsta speciālistu.

Kā izveidot ziedošanas projektu un formu?
Kā pārslēgties no viena ziedojumu projekta uz otru?
Kā pievienot ziedojuma formu mājaslapai?
Kā iegūt pārskatu par saņemtajiem ziedojumiem?

 

Izveido savu ziedojuma projektu un formu

Lai uzsāktu ziedojumu pieņemšanu, ir nepieciešams izveidot vismaz vienu ziedojumu projektu. To var izdarīt, ieejot MakeCommerce Tirgotāju portālā un izvēlnes kreisajā pusē izvēloties sadaļu <Ziedojumi>. Ja izvēlnē tomēr neredzat sadaļu <Ziedojumi>, lūdzu, sazinieties ar mūsu klientu atbalsta speciālistu.

Ziedojuma_Forma_MC

Atvērtajā skatā iespējams arī izveidot jaunu ziedojumu projektu, nospiežot labajā pusē redzamo pogu <Izveidot jaunu ziedojumu projektu>. Nospiežot šo pašu pogu, varat izveidot jaunus ziedojumu projektus. Ir iespējams izveidot vairākus ziedojuma projektus un pieņemt maksājumus vienā mājaslapā.

 

Veidojot ziedojumu projektu Jums būs jāievada šāda informācija:

 • Nosaukums: ziedojumu projekta nosaukums, kas būs redzams arī ziedojuma formā.
 • Statuss: šeit varat izvēlēties, vai vēlaties nekavējoties aktivizēt ziedojumu projektu vai vēlāk. Noklusējums ir aktīvs.
 • Projekta beigu datums: ja ziedošanas projektam ir norādīts beigu datums, tad tiklīdz tas tiks sasniegts – ziedojumi vairs nebūs pieejami. Iestatiet to tikai ja tas ir svarīgi. Šis lauks nav obligāts.
 • Noklusētās vērtības ziedojumu apmēram: šeit varat iestatīt trīs summas, kuras vēlaties parādīt ziedojuma formā un no kurām ziedotājs varēs izvēlēties.
 • Ziedotājs pats var izvēlēties ziedojuma apmēru: šo varat izvēlēties, ja papildus iepriekš noteiktajām summām, vēlaties piedāvāt ziedotājam ievadīt sevis izvēlētu ziedojuma summu.
 • Vienreizēja ziedojuma cilne aktivizēta: atlasiet šo, ja vēlaties pieņemt vienreizējus ziedojumus.
 • Regulāra ziedojuma cilne aktivizēta: atlasiet šo, ja vēlaties saņemt regulārus ziedojumus.
 • Formā parādīts noklusējuma ziedojuma veids: šeit varat izvēlēties vai pēc noklusējuma vēlaties rādīt vienreizēju vai regulāru ziedojumu.
 • Apraksts: šeit varat aprakstīt tikko izveidoto ziedošanas projektu. Apraksts netiks parādīts ziedojuma veidlapā un ir paredzēts iekšējai lietošanai.

Nospiežot pogu <Saglabāt>, tiek izveidota ziedojuma forma.

Izveidot_jaunu_ziedojuma_formu

 

Kā pārslēgties no viena ziedojumu projekta uz citu?

Ir iespējams izveidot vairākus ziedojuma projektus un pieņemt maksājumus vienā mājaslapā. Lai pārslēgtos no viena projekta uz otru, Tirgotāju portālā, izvēlnes labajā pusē redzēsiet sava uzņēmuma nosaukumu, nospiežot uz tā, atvērsies izvēlne, kurā redzēsiet visus savus ziedojuma projektus un internetveikalu, ja tāds ir. Nospiežot uz izvēlētā projekta, redzēsiet tā pārskatu.

Ziedojuma_projekti

 

Kā pievienot ziedojuma formu Jūsu mājaslapai?

Lai sāktu pieņemt ziedojumus, tikko izveidotā ziedojumu projekta forma ir jāpievieno mājaslapai. Lai to izdarītu, portāla kopskatā, izvēlieties vajadzīgo ziedojumu projektu un noklikšķiniet uz tā.

Atvērsies ziedojumu projektu vadības skats. Šeit varat apskatīt dažādus ziedojumu projekta uzstādījumus. Tos varat mainīt, lapas apakšā nospiežot pogu <Labot>. Lai lejupielādētu pārskatu par veikto ziedojumu skaitu un summu, nospiediet pogu <Ziedotāju eksporta saraksts>.

Lapas labajā pusē varat redzēt ziedojuma formas priekšskatījumu. Tieši šāda izskata ziedojuma forma arī tiks pievienota Jūsu mājaslapai.

Lai šo ziedojuma formu pievienotu mājaslapai:

 • Atvērtajā lapas skatā, nospiediet apakšā esošo pogu <Kopēt koda fragmentu>. Nepieciešamās koda rindiņas tiek iekopētas Jūsu datora atmiņā.
 • Pēc tam dodieties uz savas mājaslapas administrācijas paneli un iekopējiet kodu tajā vietā, kur vēlaties attēlot ziedojuma formu.
 • Saglabājiet izmaiņas un sāciet pieņemt ziedojumus.

Ziedojuma_forma_majaslapai_MK

Ņemiet vērā, ka ziedojuma formas platums ir definēts kā 100%. Tas nozīmē, ka tas pielāgosiet vietai mājaslapā, kur to ievietojat. Ziedojumu formu esam izstrādājuši pēc iespējas universālāku, lai tā atbilstu daudzām mājaslapām. Iesakām ziedojuma formas platumam būt ne vairāk kā pusei no pašas lapas platuma – piemēram, vienā pusē varētu būt projekta apraksts un blakus ziedojuma forma.

 

Kā iegūt pārskatu par saņemtajiem ziedojumiem?

Kad veiksmīgi esat pievienojuši ziedojuma formu savai mājaslapai, Jūs varat sākt pieņemt ziedojumus. Ir vairāki veidi kā iegūt pārskatu par saņemtajiem ziedojumiem.

Tirgotāju portālā, kreisās puses izvēlnē ir iekļautas šādas iespējas:

 • Konta pārskats: izvēloties interesējošo ziedojumu projektu, ir iespējams redzēt cik daudz ir ziedots šim projektam un kāds ir konkrētās dienas ziedojumu apjoms. Šis ir vispārīgākais un ātrākais veids kā iegūt pārskatu par saņemtajiem ziedojumiem.
 • Maksājumi: šeit varat redzēt visus maksājumus (ziedojumus) un to statusus. Šeit varat arī filtrēt darījumus pēc ziedojumu projektiem. Varat arī filtrēt darījumu sarakstu norādot datumus. Pārskatus iespējams eksportēt, piemēram, PDF, CSV un Excel formātos.
 • Izmaksas: MakeCommerce parasti izmaksu veic vienu reizi dienā. Tajā ir iekļautas visas iepriekšējā perioda izmaksas, no kurām jau ir ieturētas pakalpojuma maksas. Atverot konkrēto maksājumu, iespējams redzēt kādus darījumus (ziedojumus) tas satur. Pārskatus iespējams eksportēt, piemēram, Excel, CSV, CAMT.053, XML un PDF formātos.