Mēs piedāvājam lielisku risinājumu Taviem klientiem veikt periodisko karšu maksājumus jeb abonēšanas maksājumus. Ar šo risinājumu Taviem klientiem nevajadzēs katru reizi atkārtoti veikt manuālus maksājumus.

Kāds ir process?

 • Internetveikals informē lietotāju, ka viņš/a gatavojas pierakstīties periodisko maksājumu programmai. Ja tiek izmantota standarta e-komercijas platforma, tad produkta nosaukumam ir skaidri jāataino apmaksas veids – piemēram, “Sporta zāles ikmēneša abonements”. Norādītajai cenai ir jāatbilst viena perioda maksai – piemēram, “9.99€ / mēnesī”.
 • Internetveikals izmanto MakeCommerce kredītkaršu dialogu ar periodisko maksājumu iespēju.
 • Pircējs apstiprina periodisko maksājumu veikšanu, atķeksējot pie piekrišanas teksta, ko komersants nodrošina dialoga parametrā, un kas skaidri norāda maksājumu periodiskumu – piemēram, “Es piekrītu automātiskai abonementa pagarināšanai”.
 • Pircējs ievada savu kredītkartes informāciju, un internetveikals saņem “vairākas reizes lietojamu maksājumu žetonu”. Internetveikals glabā šo žetonu un izmanto to vēlāk, lai automātiski veiktu maksājumus ar MakeCommerce API, bez pircēja iesaistīšanas.

Servisa aktivizācija

 • Ja Tev ir interese izmantot MakeCommerce periodisko maksājumu servisu, lūdzu sazinies ar support@makecommerce.lv.
 • Tiklīdz Tu būsi sagatavojis visas sistēmas, mēs pārskatīsim atbilstošos periodisko maksājumu servisa uzstādīšanas dialogus.
 • Ja viss būs kārtībā, mēs aktivizēsim šī pakalpojuma pieeju Tavam internetveikalam.

Tehniskā informācija

Kad kredītkartes dialogs tiek izmantots priekš periodiskajiem maksājumiem, tas izmanto vairākas reizes lietojamu Maksājuma žetona atzīmi. Maksājuma žetons ir saistīts tikai ar konkrēto kredītkarti un konkrēto veikalu. Veikals to var uzglabāt un izmantot vēlāk, lai veiktu maksājumus saskaņā ar savu biznesa loģiku.

Vairāk info par integrāciju meklē mūsu API izstrādātāju vietnē.

Pirmais maksājums

Lai iegūtu vairākas reizes lietojamu Maksājuma žetonu, kredītkartes dialogam jaatbilst papildus parametriem:

HTML rekvizīta nosaukums JavaScript opcijas nosaukums Apraksts
data-recurring-title recurringTitle Abonēšanas/periodiskā maksājuma nosaukums. Šīs opcijas definīcija aktivizē Checkout formu, lai parādītu periodiskā maksājuma informāciju.
data-recurring-description recurringDescription Abonementa/periodiskā maksājuma apraksts. Iekļauj informāciju par periodiskā maksājuma summu, intervālu utt.
data-recurring-confirmation recurringConfirmation Apstiprinājuma teksts, kas redzams blakus apstiprināšanas izvēlnei, lai klients varētu apstiprināt periodiskos norēķinus.

Veiksmīgu darbību rezultātā, dialogs ar papildus parametriem atgriezīsies veikala lapā:

 

Lauka nosaukums Tips Apraksts Ierobežojumi
paymentToken string Maksājuma žetona ID
paymentTokenMultiuse boolean Klienta apstiprinājums maksājuma žetona periodiskajam maksājumam String values, true or false
paymentTokenValidUntil date Datums līdz kuram var izmantot žetonu periodiskajam maksājumam Date format: 2016-10-27

Pārbaudiet un saglabājiet to savā datu bāzē vēlākai izmantošanai.

Turpmākie maksājumi

Kad esat ieguvis un saglabājis klienta vairāk lietojamo maksājuma žetonu, varat to izmantot vēlāk, lai veiktu maksājumus atbilstoši sava uzņēmuma noteikumiem.

Tam nepieciešams:

 1. Izveidot jaunu transakciju, izmantojot MK API
 2. Izveidot maksājumu par šo transakciju, izmantojot jums esošo maksājuma žetonu

Ņemiet vērā, ka API var atgriezt negatīvu atbildi uz maksājuma pieprasījumu.

Tam var būt dažādi iemesli:

 • Īslaicīgas financiālās grūtības (klienta naudas limita pārsniegšana) – šādā gadījumā jūs varat mēģināt veikt maksājuma pieprasījumu dažas dienas vēlāk
 • Īslaicīgas tehniskas problēmas – jūs varat mēģināt vēlreiz pēc dažām minūtēm vai stundām
 • Cita veida iemesli, kas padara maksājuma žetonu nederīgu, piemēram, kartes nozaudēšana, derīguma termiņa beigas u.c. Šādā gadījumā nepieciešams nosūtīt klientam e-pastu ar lūgumu atjaunot kartes datus. Klients būtu jānovirza uz Kredītkartes dialogu un tam atkārtoti jāveic pirmais maksājums ar periodisko maksājumu.